Už jste slyšeli o baňkování, ale nevíte, co přesně si pod tím představit a jak to pomáhá? Baňkování lze použít při různých problémech – od akné po bolesti zad nebo zažívací problémy. Tuto proceduru můžete absolvovat v lázních či některých kosmetických salonech. Pokud se rozhodnete baňkování vyzkoušet, prokonzultujte to nejdříve se svým lékařem – baňkování není vhodné pro osoby s plicními, krevními či kožními onemocněními, hnisavými ranami nebo křečovými žilami.
Odkud pochází
Baňkování je jedna z nejstarších metod, která má kořeny ve starověké Číně a Egyptě a byla tedy od prvopočátku součástí jak východní, tak západní medicíny. Egypťané pokládali baňkování za léčbu většiny neduhů a věřili, že takto dostanou z těla veškeré škodliviny. Z Egypta se poté přeneslo do Řecka, kde ho používal i Hippokrates. Je to způsob léčení, který pomáhá jak s fyzickými problémy, tak s nastavením energie.
Jak funguje
Na co pomáhá
Baňkování pomáhá nejen na postižená místa, ale také reguluje energii a zlepšuje prokrvení těla a roztažení cév. Pomáhá také s celulitidou či akné. Prokrvením těla a rozšířením cév se zvyšuje odolnost organismu a jeho schopnost bojovat s nemocí.
Baňkování také pomáhá lokálně – pomáhá s bolestmi hlavy, páteře a kloubů. Baňkování nemá ale jen vnější účinky, lze ho použít i při zažívacích či svalových potížích a revmatizmu.