Chcete shodit přebytečná kila? Rádi byste zlepšili svou fyzičku? Vyzkoušejte sportovní aktivitu, při níž se zapotíte, spálíte spoustu energie a ještě navíc vytvarujete své křivky. O čem je řeč? No přece o intervalovém běhu. Pokud ho neznáte, ale máte rádi běh, fitness či jiné sportovní aktivity, určitě ním budete nadšení. Intervaly si můžete sestavit podle své vlastní představy. Pokud s běháním teprve začínáte, zvolte si volnější tempo. Jestliže ale jste už pokročilým běžcem, který naběhal tisíce kilometrů, vůbec se nemusíte obávat zrychlení.
Intervalový běh pro začátečníky
Pro budování fyzické kondice
Pokud patříte mezi pokročilejší běžce, určitě vám doporučujeme zrychlit v průběhu intervalů. Takový svižný sprint dokáže s vaším tréninkem divy. Nejenže to bude něco nového, takže ve vás možná i probudí větší nadšení k běhu, ale po čase uvidíte, že i u vytrvalostních výběhu zrychlíte. Takový trénink můžete zařadit kdykoliv, i třeba tehdy, když se chystáte na půlmaraton. Trénink bude vypadat následovně.
Na začátku poběžíte 1 km volnějším tempem, poté na 20 sekund zrychlíte na maximum a na dalších 10 sekund zvolníte nebo zastavíte.
Můžete běhat po rovince nebo si dopřát i nějaké výběhy do kopce, které budou mnohem náročnější na vaše svaly na nohách. Na konci tréninku se jen lehce vyklusejte.
Žádný běžec by ale neměl zapomínat na nezbytnou výbavu, kterou tvoří obuv, funkční oblečení, pohodlné běžecké ponožky, stopky nebo jiná forma měřiče času (například aplikace v chytrém telefonu) a další drobnosti.
Líbil se Ti náš článek? Děkujeme za jeho sdílení.